prva stran OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol
Shema šolskega sadja in zelenjave Ekošola
aktualno šola koledar dejavnosti projekti dosežki zaposleni knjižnica glasilo povezave vrtec e-učilnice
Aktualno

Aktualne novice in pretekle novice razvrščene po šolskih letih. Zadetke je možno omejiti z dodatnimi parametri iskanja.

Aktualne novice

Arhiv:

Šolsko leto 2016/2017
Šolsko leto 2015/2016
Šolsko leto 2014/2015
Šolsko leto 2013/2014
Šolsko leto 2012/2013
Šolsko leto 2011/2012
Šolsko leto 2010/2011
Šolsko leto 2009/2010
Šolsko leto 2008/2009
Šolsko leto 2007/2008

Aktualne novice

aktualni dogodki za: objavil-a:

petek, 17. 11. 2017, 23:25
Tradicionalni slovenski zajtrk
Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je nastal na pobudo Čebelarske zveze Slovenije in poteka že od leta 2011. Osnovni cilj projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati šolajočo se mladino in tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti za širše okolje in pomenu čebelarstva za kmetijsko pridelavo, gospodarske dejavnosti in širšega okoljskega pomena. Pomemben poudarek je tudi na splošnem ozaveščanju mladine o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti. Tradicionalni slovenski zajtrk smo izvedli v petek, 17. 11. 2017. Učenci in zaposleni šole smo se zbrali ob 7.30 uri v jedilnici šole. Mladinski pevski zbor je najprej zapel pesem Lojzeta Slaka Čebelar. Sledila sta pozdrava ravnatelja g. Stanislava Senekoviča in župana g. Petra Škrleca. Tradicionalni slovenski zajtrk je bil sestavljen iz domačega kruha, medu iz šolskega čebelnjaka, domačega masla, mleka lokalnega kmeta in domačih jabolk. Prav vsi smo z veseljem posegli po pripravljenih dobrotah in zadovoljni ter siti nadaljevali delo.

Čebelar - videoposnetek
ponedeljek, 23. 10. 2017, 18:27
Obisk gasilcev
Oktober – mesec požarne varnosti je tudi v vrtcu Jurovski Dol ena od zanimivih tem za otroke. Da bi otroci bolje spoznali delo gasilcev, smo jih povabili med nas. Obiskali so nas v petek, 20. 10.2017 v dopoldanskem času. V lepem sončnem vremenu so lahko predšolski otroci ob pomoči prijaznih prostovoljnih gasilcev iz PGD Jurovski Dol od blizu videli in tudi preizkusili opremo in pripomočke, ki jih gasilci uporabljajo pri svojem delu. Po zanimivi predstavitvi so se lahko najbolj pogumni otroci preizkusili v nekaterih vajah npr. v usmerjanju vodnega curka v tarčo, kako reševati ponesrečenca itd. S kratko vožnjo s kombijem so gasilci zaključili zanimivo predstavitev svoje dejavnosti. Iskreno se jim zahvaljujemo in jih pričakujemo na podobnem srečanju oktobra naslednje leto. Otroci so bili zelo navdušeni in nekaj jih obljubilo, da se bodo priključili mladim gasilcem.

ponedeljek, 16. 10. 2017, 8:10
Otvoritev razstave
V četrtek, 12. oktobra 2017 je bila v razstaviščni avli OŠ Jožeta Hudalesa otvoritev razstave otroških likovnih del Galerije Krajnc. Dela so nastala lansko poletje na likovni koloniji na Krku. Prikazujejo morske motive (čolni, morje, kopalci ...), značilne primorske hiše, ulice ... Vsa dela so naslikana z akrilnimi barvami. Med drugimi razstavljata tudi učenki naše šole – Lana Hohnjec in Nika Gamser ter naša bivša učenka Tjaša Gamser. Fotografije z otvoritve si lahko ogledate na spodnji povezavi. Ana Šuster Kraner

sreda, 04. 10. 2017, 7:58
objavila Antonija Širec
Astronomsko jutro in astronomski večer
V petek, 29. 9. 2017, so učenci 4. in 5. razreda imeli naravoslovni dan »Astronomsko jutro«, učenci 8. in 9. razreda pa »Astronomski večer«. Opazovali smo Sonce s teleskopom ter prešteli sončne pege. V astronomski delavnici smo izdelovali rakete, ki so vse poletele zelo daleč. V prenosnem planetariju smo opazovali zvezdno nebo z drugih planetov, severno in južno nebo skozi leto,… Multimedijsko predavanje nam je predstavilo naše osončje ter življenje na mednarodni vesoljski postaji. Astronomski večer smo zaključili z opazovanjem večernega neba, z opazovanjem luninih kraterjev ter planeta Saturn, ki smo ga v vsej svoji veličini z obroči videli skozi teleskop.

sreda, 27. 09. 2017, 14:12
Vabilo na igralne urice v vrtec
Otroci, ki so že vpisani v naš vrtec vedo, da se v vrtcu veliko igramo, veliko pojemo, plešemo, rišemo, telovadimo, se igramo z lutkami, se učimo, spoznavamo… Pogosto gostimo ali obiščemo različna društva v kraju (gasilce, čebelarje, Športno društvo, Kulturno društvo, Lovska družina ...) in zunanje sodelavce (Matična knjižnica Lenart, Policijska postaja, Zdravstveni dom ...).

Vzgojiteljice iz vrtca želimo, da vsaj nekaj od tega spoznate tudi tisti otroci, ki niste vpisani v naš vrtec,zato vas vabimo na popoldanske delavnice in igralne urice, ki bodo v prostorih vrtca po priloženem urniku.

Razpored najdete na spodnji povezavi.

Vabilo na igralne urice v vrtec
sreda, 13. 09. 2017, 10:41
Katalog dopolnilnih dejavnosti za nadarjene učence 2017-2018
Na spodnji povezavi in na prvi strani v rubriki "Nadarjeni učenci" se nahaja nov katalog dopolnilnih dejavnosti za nadarjene učence za aktualno šolsko leto.

Katalog 2017-2018
ponedeljek, 21. 03. 2016, 9:53
Kolo časa - zbornik
Zbornik, ki je bil izdal leta 2004 v obsegu 244 strani je sedaj na voljo v digitalni obliki v PDF formatu. Datoteka je velika 186 MB! Vedno pa ga boste našli tudi med povezavami na prvi strani naših spletnih strani.

Kolo časa - Zbornik ob 230-letnici šolstva v Jurovskem Dolu

nedelja, 19. 11. 2017, 22:15
© 2007-2017 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane.