SPIRIT Slovenija Mreža gozdnih vrtcev in šol Ekošola Turizmu pomaga lastna glava eduroam

šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | dosežki | knjižnica | šport | povezave | glasilo | video | Oblak 365

Junaki našega časa
Pasavček
Teden mobilnosti
Projekti EKSRP

Mreža goznih vrtcev in šol

Otrok se največ nauči iz svojih lastnih izkušenj. Učenje izven učilnice prinaša veliko tovrstnih izkušenj.

Gozd je praktično del šolskega okoliša, nahaja se v neposredni bližini šole. Učenci imajo tako možnost sobivanja z gozdom skozi celotno šolanje, gozd spoznavajo v različnih letnih časih. V gozdu se veliko časa preživi tudi v času podaljšanega bivanja. Gozdna senca je še posebej iskana v poletnih mesecih. Takrat se veliko ur pouka na prvi triadi izvaja v gozdu. Učitelji si želimo, da bi nam uspelo postaviti tudi pravo gozdno zunanjo učilnico, ki bi služila za pouk na prostem. Gozdne sence velikokrat izkoristimo tudi za opazovalni sprehod.

V gozdu najdeš veliko didaktičnega materiala, ki omogoča medpredmetno povezovalno učenje. S tem pa se krepi učenčeva kreativnost in ustvarjalnost. Ideje za pouk prostem se porajajo sproti, veliko jih pride tudi od učencev.

Z vključitvijo v mrežo gozdnih šol si želimo poglobiti naše znanje o pristopih za poučevanje na prostem. Nadgraditi naše ideje, dobiti nove smernice s strani vaših strokovnjakov in vse to prenesti v dobro šolsko prakso, v dobro učencev celotne šole.

Koordinatorica: Barbara Breznik