Mreža gozdnih vrtcev in šol Trajnostna mobilnost Ekošola
aktualno šola koledar projekti dosežki zaposleni knjižnica glasilo povezave vrtec e-učilnice Oblak 365
"Cajt je za jurfešto"
Nabirajmo kilometre
Trajnostna mobilnost

Mreža goznih vrtcev in šol

Otrok se največ nauči iz svojih lastnih izkušenj. Učenje izven učilnice prinaša veliko tovrstnih izkušenj. Gozd je praktično del šolskega okoliša, nahaja se v neposredni bližini šole. Učenci imajo tako možnost sobivanja z gozdom skozi celotno šolanje, gozd spoznavajo v različnih letnih časih. V gozdu se veliko časa preživi tudi v času podaljšanega bivanja. Gozdna senca je še posebej iskana v poletnih mesecih. Takrat se veliko ur pouka na prvi triadi izvaja v gozdu. Učitelji si želimo, da bi nam uspelo postaviti tudi pravo gozdno zunanjo učilnico, ki bi služila za pouk na prostem. Gozdne sence velikokrat izkoristimo tudi za opazovalni sprehod. V gozdu najdeš veliko didaktičnega materiala, ki omogoča medpredmetno povezovalno učenje. S tem pa se krepi učenčeva kreativnost in ustvarjalnost. Ideje za pouk na prostem se porajajo sproti, veliko jih pride tudi od učencev.

Z vključitvijo v mrežo gozdnih šol si želimo poglobiti naše znanje o pristopih za poučevanje na prostem. Nadgraditi naše ideje, dobiti nove smernice s strani vaših strokovnjakov in vse to prenesti v dobro šolsko prakso, v dobro učencev celotne šole.

sreda, 21. 10. 2020, 23:07
© 2007-2020 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane.