Mreža gozdnih vrtcev in šol Trajnostna mobilnost Turizmu pomaga lastna glava Ekošola
šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | dosežki | knjižnica | šport | povezave | glasilo | Oblak 365
"Cajt je za jurfešto"
Nabirajmo kilometre
Trajnostna mobilnost

Zobni alarm za učence 1. razreda

Je projekt, s katerim otrokom in staršem prenašamo znanje o pravilni negi zob in dlesni, zgradbi zob, škodljivih bakterijah, zdravi prehrani ter ustreznih pripomočkih za ščetkanje na inovativen način. Vsebine in delavnice so prilagojene različnim starostnim skupinam, vendar je pri najmlajših zaželeno, da sodelujejo tudi starši (na eno izmed delavnic povabimo tudi starše). Verjamemo, da lahko z ustrezno preventivo zobje ostanejo zdravi vse življenje. Zato je še toliko bolj pomembno, da v zobno preventivo vpeljemo prav otroke in njihove starše.

Program je sestavljen iz štirih delavnic, vsaka traja eno šolsko uro in zajema teoretični ter praktični del.

Prva delavnica je zobna higiena; s pomočjo inštruktorjev se bomo naučili pravilne tehnike čiščenja zob in se seznanili z ustreznimi pripomočki za nego. Druga delavnica je anatomija; spoznali bomo anatomijo ustne votline, obenem pa izvedeli, kakšna je vloga dlesni, jezika in ustnic. Tretja delavnica je bolezni zob; izvedeli bomo, kako nastanejo zobne obloge in kakšne bolezni povzročajo. Naučili se bomo, kako se tem boleznim lahko izognemo. Zadnja delavnica je prehrana; kaj pomeni zdrava prehrana in katerim jedem se je najbolje izogniti.

Pri projektu Zobni alarm otroci poleg štirih vodenih delavnic prejmejo zobno ščetko in motivacijsko gradivo (nahrbtnik, pobarvanko, nalepke, koledarček umivanja zob, balone itd.). Tako je strošek za starše nakup kvalitetne zobne ščetke, ki znaša od 3,6 do 5 eur. Ves ostali motivacijski material pa je brezplačen.

Zaradi trenutne situacije se bo projekt v letošnjem šolskem letu izvajal preko spleta.

Mentorica: Martina Škrlec

© 2007-2021 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | četrtek, 28. 10. 2021, 12:27