SPIRIT Slovenija Ekošola Šolska shema Evropske unije Naša mala knjižnica Odprta knjiga Turizmu pomaga lastna glava eduroam

šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | dosežki | knjižnica | šport | povezave | glasilo | video | Oblak 365

Ekošola
Naša mala knjižnica
Junaki našega časa
Odprta knjiga
Zlati Sonček
Šolska shema Evropske unije
Pasavček
Trajnostna mobilnost
Varno in spodbudno okolje
Projekti EKSRP

Zobni alarm za učence 1. razreda

Je projekt s katerim otrokom in staršem prenašamo znanje o pravilni negi zob in dlesni, zgradbi zob, škodljivih bakterijah, zdravi prehrani ter ustreznih pripomočkih za ščetkanje na inovativen način. Vsebine in delavnice so prilagojene različnim starostnim skupinam, vendar je pri najmlajših zaželeno, da sodelujejo tudi starši (na eno izmed delavnic povabimo tudi starše). Verjamemo, da lahko z ustrezno preventivo zobje ostanejo zdravi vse življenje. Zato je še toliko bolj pomembno, da v zobno preventivo vpeljemo prav otroke in njihove starše.

Program je sestavljen iz štirih delavnic, vsaka traja eno šolsko uro in zajema teoretični ter praktični del.

1. delavnica zobna higiena: s pomočjo inštruktorjev se bomo naučili pravilne tehnike čiščenja zob in se seznanili z ustreznimi pripomočki za nego;
2. delavnica anatomija: spoznali bomo anatomijo ustne votline, obenem pa izvedeli, kakšna je vloga dlesni, jezika in ustnic;
3. delavnica bolezni zob: izvedeli bomo, kako nastanejo zobne obloge in kakšne bolezni povzročajo; naučili se bomo, kako se tem boleznim lahko izognemo;
4. delavnica prehrana: kaj pomeni zdrava prehrana in katerim jedem se je najbolje izogniti se bomo naučili na zadnji od štirih delavnic.

Pri projektu Zobni alarm otroci poleg štirih vodenih delavnic prejmejo zobno ščetko in motivacijsko gradivo (nahrbtnik, pobarvanko, nalepke, koledarček umivanja zob, balone itd.). Tako je strošek za starše nakup kvalitetne zobne ščetke, ki znaša od 3,6 do 5 eur. Ves ostali motivacijski material pa je brezplačen.

Koordinatorici: Martina Škrlec in Mojca Ozmec