Mreža gozdnih vrtcev in šol Trajnostna mobilnost Ekošola
aktualno šola koledar projekti dosežki zaposleni knjižnica glasilo povezave vrtec e-učilnice Oblak 365
"Cajt je za jurfešto"
Nabirajmo kilometre
Trajnostna mobilnost

Trajnostna mobilnost v šoli

V novem šolskem letu 2020/21 smo se priključili projektu: Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Projekt se izvaja pod okriljem Ministrstva za infrastrukturo. V ta namen bomo izvajali aktivnosti "Gremo peš s kokoško Rozi!"

Naš cilj je spremeniti potovalne navade otrok v šolo in posledično zmanjšati promet v okolici šole. Učence želimo spodbuditi k razmišljanju o prometu, kako lahko pot opravimo peš, s kolesom, skirojem, rolerji … Pri daljših razdaljah lahko uporabimo avtobus. Želimo doseči tudi zavedanje o zdravem načinu življenja ne samo otrok, temveč tudi staršev.

V okviru projekta bomo izvajali različne aktivnosti na razrednih urah ter pri različnih dejavnostih, ki jih bomo tudi evalvirali. Koordinator projekta je Luka Sambolec.

Pot v šolo naj bo prijazna, varna in zdrava.

sreda, 21. 10. 2020, 23:47
© 2007-2020 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane.