Trajnostna mobilnost – peš v šolo

Naša šola je bila vključena v evropski projekt »TRAJNOSTNA MOBILNOST«, kjer smo določen čas v šolo prihajali na trajnosten način. Projekt je bil zelo uspešen, zato smo se na aktivu za šport odločili, da bi s tem projektom nadaljevali na šolski ravni.

V šolskem letu 2023/2024 bomo povabili učence naše šole, da trikrat v letu pridejo v šolo na trajnosten način. S tem želimo učence spodbuditi, da kakšen dan sami sprejmejo odločitev in v šolo pridejo na drug način. V šolo lahko pridejo peš, s skirojem, tisti, ki imajo izpit, pa s kolesom. Ta dan ne bi imeli organiziranih šolskih prevozov.

Prvi dan bomo izvedli v sklopu športnega dne Jurij teče, ki bo 27. 9. 2023. Naslednja dva pa v mesecu oktobru in novembru.

Tiste, ki se res vozijo od daleč, bomo prosili, da v času izvajanja aktivnosti starši ne pripeljejo do šole. Učence naj odložijo na okoliških parkiriščih ali na varni točki, kjer bodo učenci sami nadaljevali pot do šole peš. Učenci s kolesarskim izpitom pa pridejo v šolo s kolesom (obvezna uporaba čelade).

Zgled smo seveda tudi učitelji in starši, tako da bi ta dan tudi starši najmlajše učence pospremili do šole peš. Učitelji bi prav tako v šolo prišli na trajnosten način.

Skupaj bomo pripomogli k zmanjšanju stroškov za prevoz, boljšemu osebnemu počutju in zdravju, zmanjšanju stresa, druženju in boljši kvaliteti zraka v našem kraju, ter manjšemu prometu v okolici naše šole.

Koordinator: Luka Sambolec

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 29. 3. 2024, 14:27 | Izjava o dostopnosti