Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, ki bo v tem šolskem letu izpeljan že sedemnajstič.

Pri projektu so zastavljeni naslednji cilji:

učencem predstaviti pomen branja ter omogočiti, da prepoznajo branje kot vir informacij in znanj ter kot zabavo in užitek,
učencem podrobneje predstaviti splošne knjižnice in jih vzpodbuditi k samostojnemu obiskovanju knjižnice, sposojanju knjig ter k sodelovanju v različnih dejavnostih, ki jih knjižnice ponujajo tej starostni skupini,
spodbuditi večje sodelovanje med splošnimi knjižnicami in šolami,
promovirati vrhunske slovenske avtorje s področja mladinskega leposlovja,
motivirati založnike za večje vključevanje sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Učenci 7. razreda bodo tako v sklopu kulturnega dne ob zaključku bralne značke obiskali Splošno knjižnico Lenart, kjer jim bodo knjižničarji podarili na javnem razpisu izbrano izvirno mladinsko leposlovno delo. Obisk knjižnice poleg prejema knjige vključuje še usvajanje knjižničnega informacijskega znanja, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorja prejete knjige. Cilj pripravljenega programa je torej omogočiti sedmošolcem, da na čimbolj zanimiv način spoznajo, kaj vse ponuja splošna knjižnica ter jih navdušiti, da se brezplačno včlanijo v knjižnico ter jo začnejo samostojno obiskovati.

Mentorica: Barbara Waldhütter

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 26. 4. 2024, 1:07 | Izjava o dostopnosti