Projekt se izvaja pod okriljem Turistične zveze Slovenije in Zavoda za šolstvo RS. Vsebina je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, hkrati pa sodelujoče spodbuja k razmišljanju, kako dodatno spodbuditi razvoj turizma v domačem kraju, in sodelovanju z lokalnimi skupnostmi domačega kraja. Projekt bodo izvajali učenci pod mentorstvom učiteljic, potekal pa bo skozi celo šolsko leto.

Letošnji 38. državni festival Turizmu pomaga lastna glava bo na temo OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom. Gastronomski turizem je ena od sodobnih oblik turizma, ki se mu obeta velik razcvet. Tako bodo učenci spoznavali kulinarične značilnosti svojega kraja in razvili turistični produkt, ki bo poskušal zajeti tako tradicijo kot trajnostno naravnanost. Projekt bodo učenci predstavili na državnem tekmovanju, ki bo potekalo v različnih Mercatorjevih centrih po Sloveniji. Sodelovanje na festivalu pa poleg predstavitve turističnega proizvoda na turistični tržnici vključuje še izdelavo pisne predstavitve turističnega produkta in izdelavo promocijskega spota. Svoj produkt bodo učenci predstavili tudi na lokalnih prireditvah.

Mentorici: Tadeja Kunej in Eva Vivola

Adobe Acrobat dokument 2023/2024: Turistična naloga: Dobrote iz babičine špajze
YouTube video 2023/2024: Promocijski video: Dobrote iz babičine špajze
Adobe Acrobat dokument 2021/2022: Turistična naloga: Z biciklom do okusa globin, Objava v katalogu turistične zveze Slovenije