SPIRIT Slovenija Mreža gozdnih vrtcev in šol Ekošola Turizmu pomaga lastna glava eduroam

šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | dosežki | knjižnica | šport | povezave | glasilo | video | Oblak 365

Šolske novice
Vrtčevske novice
Knjižnične novice
Športne novice

6. 10. 2021, 13:04
Vesna Breznik

1 od 30
Čista zelena dolina

Danes, 6. 10. 2021, smo na šoli izvedli 1. naravoslovni dan na temo Čista zelena dolina. O pomenu varovanja okolja, posledic onesnaževanja ter o podnebnih razmerah so razmišljali učenci od 1. do 9. razreda. Tekom dneva so se vsi učenci udeležili predavanja o pravilnem ravnanju s komunalnimi odpadki, ki ga je izvedla ga. Jasna Drozg s podjetja Saubermacher, ekipa smetarjev pa je za učence pripravila praktični prikaz praznjenja posod ter predstavila smetarski avtomobil. Praktičnega prikaza so se udeležili tudi naši otroci vrtca, ki so se razveselili maskote podjetja - SIGI.

V nadaljevanju dneva pa so učenci preživeli ustvarjalno, in sicer so izdelovali izdelke iz odpadnega papirja, učenci 7., 8. in 9. razreda pa so ustvarjali predloge za letak, s katerim želimo o pomenu varovanja okolja, posledicah onesnaževanja okolja ter o podnebnih spremebah nagovoriti tudi vse občane Občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah.

Izvedeni dan dejavnosti je samo ena izmed aktivnosti projekta Čista zelena dolina - pisana kulturna dediščina, v okviru katerega smo eden izmed partnerjev v Programu razvoja podeželja pod okriljem LAS Ovtarja Slovenskih goric. V okviru omenjenega projekta smo že uredili  prostor za odlaganje odpadkov, čaka pa nas še tehniški dan - ohranjanje naravne in kulturne dediščine, ki ga bomo skupaj s partnerji (Društvom kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slovenskih goricah in go. Biserko Kramberger) izvedli v petek, 8. 10. 2021.