Knjižnične novice

šolsko leto: objavil-a:

14. 6. 2024, 15:12
Dani Sajtl
Obvestilo o izposoji učbenikov in naročilu delovnih zvezkov in ostalih potrebščin za šolsko leto 2024/25

Spoštovani starši in učenci!

Šolsko leto se počasi zaključuje, pa je že potrebno misliti na nakup delovnih zvezkov in ostalih potrebščin za prihodnje šolsko leto.

Nakup le teh lahko opravite na osnovi spodnjega seznama v katerikoli knjigarni oziroma založbi, lahko pa jih po želji naročite preko e-naročilnic založb, katerih linke prav tako prilagamo spodaj.

Spodaj se nahaja tudi seznam učbenikov za prihodnje šolsko leto, katerih izposoja je brezplačna in jih bodo učenci prejeli prvi teden pouka v novem šolskem letu. Prav tako bo šola za učence 1. 2. in 3. razreda s sredstvi, ki jih financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, nabavila vse obvezne delovne zvezke, ki jih bodo učenci prejeli v šoli prvi šolski dan.

Skrbnica učbeniškega sklada
Barbara Waldhütter

Adobe Acrobat dokument Seznam potrebščin in delovnih zvezkov za šolsko leto 2024/25
Adobe Acrobat dokument Seznam učbenikov za šolsko leto 2024/25
Mladinska knjiga
Kopija-nova
Printink

9. 5. 2024, 13:39
Barbara Waldhütter

1 od 17
Zaključek bralne značke s pisateljico Natašo Kramberger

V sredo, 8. 5. 2024, je na šoli potekal kulturni dan ob zaključku bralne značke, s katerim smo se pridružili nizu dogodkov, ki potekajo tekom letošnjega šolskega leta ob praznovanju 250-letnice šolstva v Jurovskem Dolu. Prve tri šolske ure so po razredih potekale najrazličnejše delavnice. Učenci so spoznavali igre njihovih dedkov in babic, literarno ustvarjali na temo starih predmetov, izdelovali punčke iz cunj ter lesene igrače. Sedmošolci so v sklopu projekta »Rastem s knjigo«, obiskali splošno knjižnico Lenart, devetošolci pa so se pripravljali na njihov letošnji zagotovo najpomembnejši dogodek, valeto. Kulturni dan smo zaokrožili s slavnostno prireditvijo, ki nam bo zagotovo še dolgo ostala v spominu. Naša letošnja gostja je bila domačinka, pisateljica in novinarka Nataša Kramberger, ki je s svojimi zgodbami navdušila otroke in tudi nas učitelje. Ker je bila tudi sama nekoč učenka naše šole, smo slišali marsikatero šolsko prigodo iz tistih časov in se ob tem pošteno nasmejali, obenem pa spoznali, kakšna je pot do pisateljskega poklica. Ob koncu smo seveda še podelili priznanja in knjižne nagrade tistim učencem in učenkam, ki so usvojili bralno značko in prebrali največ knjig.

Čestitke še enkrat dragi bralci in bralke za vaš trud in dosežke. Naj bodo vaše prihodnje bralne poti vsaj tako razburljive in navdihujoče, kot so bile do sedaj.

Barbara Waldhütter in Metka Caf

Knjižnica

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 27. 7. 2024, 13:11 | Izjava o dostopnosti