Šolska shema je ukrep skupne kmetijske politike EU, ki otrokom v osnovni šoli in zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami zagotavlja brezplačen dodatni obrok sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. Obvezni spremljevalni izobraževalni ukrepi povezujejo otroke s kmetijstvom in spodbujajo zdravo prehranjevanje. Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave otrokom v izobraževalnih ustanovah. Ostali elementi šolske sheme so spremljevalni izobraževalni ukrepi, spremljanje, vrednotenje učinkov in obveščanje javnosti. Namen šolske sheme je povečati uživanje sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih proizvodov pri otrocih s poudarkom na lokalni pridelavi ter izboljšati prehranske navade otrok. Prehranske navade se oblikujejo v otroštvu, vzgojno-izobraževalne ustanove, kjer se izvaja ta shema, pa imajo pri tem velik pomen. Šolska shema naj bi pripomogla k ustavitvi naraščanja pojava prekomerne teže in debelosti pri otrocih, ki sta eden od večjih dejavnikov tveganja za bolezni sodobnega časa.

Naša šola tudi v letošnjem šolskem letu izvaja shemo šolskega sadja in zelenjave. Učencem bomo skozi celo šolsko leto kot dodaten brezplačni obrok ponudili sadje in zelenjavo.

Koordinatorica: Majda Kolarič

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 19. 4. 2024, 15:20 | Izjava o dostopnosti