Sektor za preventivo in vzgojo v cestnem prometu v okviru Javne agencije RS za varnost prometa vodi in koordinira projekt Pasavček, ki v Sloveniji poteka že od leta 2005. Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo, saj so le-ti pogosto udeleženi v prometnih nesrečah, v katerih utrpijo tudi najhujše posledice. Z redno in pravilno uporabo varnostnega pasu med vožnjo, lahko takšna tveganja bistveno zmanjšamo. K temu nas spodbuja tudi slogan projekta, ki se glasi: Red je vedno pas pripet. V okviru projekta se izvajajo različne aktivnosti, ki se dopolnjujejo in tako dajejo boljše rezultate. V projekt bodo vključeni učenci 1. triade.

Koordinatorica: Martina Škrlec

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 29. 3. 2024, 9:04 | Izjava o dostopnosti