250-letnica šolstva v Jurovskem Dolu

V letu 2024 je za našo šolo pomembno leto, saj bomo praznovali 250 let šolstva v Jurovskem Dolu.

Tekom celotnega šolskega leta 2023/2024 bodo v okviru pouka, izbirnih predmetov, dnevov dejavnosti, interesnih dejavnosti ter v okviru drugih dodatnih aktivnosti potekale dejavnosti z namenom obeležitve pomembne obletnice.

Pripravila se bo stalna razstava šolstva v Jurovskem Dolu z raziskovanjem zgodovine šolstva v kraju, ki se bo zaključila s tehniškim dnevom 13. 3. 2024. Na ta dan bodo potekale številne delavnice za učence s slavnostno otvoritvijo stalne razstave.

V mesecu marcu 2024 bo praznovanju 250-letnice šolstva namenjena radijska oddaja na Radiu Slovenske gorice, v maju/juniju 2024 pa bomo v Avli Fredija Neuvirta pripravili razstavo del Jožeta Hudalesa.

V znamenju praznovanja obletnice bodo tudi vse preostale načrtovane prireditve, vrhunec praznovanja pa bomo zaokrožili z zaključno prireditvijo, 21. 6. 2024, ob 17.00 v kulturnem domu, hkrati pa bo po zaključeni prireditvi možen ogled šole (ogled stalne razstave ter izdelkov učencev po učilnicah).

Tim za kulturo: Metka Caf, Milena Kokol, Mateja Nudl, Barbara Waldhütter, Ana Šuster Kraner, Martina Škrlec, Lavra Bukšek Kreft in Katja Malajner

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 27. 4. 2024, 18:11 | Izjava o dostopnosti