SIO-2020 Mreža gozdnih vrtcev in šol Trajnostna mobilnost Ekošola
aktualno šola koledar projekti dosežki zaposleni knjižnica glasilo povezave vrtec e-učilnice
Individ. in skupinska pomoč
Skupnost učencev, parlament
Oddelčne skupnosti
Katalog inf. javnega značaja
Otroci s posebnimi potrebami

Pouk v manjših učnih skupinah

40. člen Zakona o osnovni šoli pravi, da učitelj od 1. do 9. razreda pri pouku in pri drugih oblikah organiziranega dela diferencira delo z učenci glede na njihove zmožnosti. V 4., 5., 6. in 7. razredu se pri slovenščini in italijanščini ali madžarščini na narodno mešanih območjih ter pri matema¬tiki in tujem jeziku lahko pouk v obsegu največ ene četrtine ur, namenjenih tem predmetom, organizira v manjših učnih skupinah. Pouk v manjših učnih skupinah se v 4. razredu začne izvajati v mesecu aprilu. V 8. in 9. razredu se pri slovenščini in italijanščini ali madžarščini na narodno mešanih območjih ter pri matematiki in tujem jeziku lahko pouk vse leto organizira z razporeditvijo učencev v manjše učne skupine.

V skladu s spremembo tega člena Zakona o osnovni šoli se bo pouk v manjših učnih skupinah v tem šolskem letu izvajal po eno uro tedensko pri naslednjih predmetih:

v 4. razredu: dve učni skupini pri predmetu: MAT, SLJ in TJA (od aprila 2020 naprej)
v 6. razredu: dve učni skupini pri predmetih: MAT, SLJ in TJA.

V ostalih razredih je število otrok premajhno, da bi lahko izvajali pouk v manjših učnih skupinah.

V 8. in 9. razredu pa so učenci čez vso leto razporejeni v homogene učne skupine pri pouku matematike, slovenščine in angleščine.

petek, 18. 09. 2020, 18:23
© 2007-2020 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane.