Prometno-varnostna problematika je sestavni del celotnega načrtnega dela učiteljev. V začetku šolskega leta razredniki predelajo skupaj z učenci varne poti v šolo ter spremljajo prometno varnost skozi vse leto. Delavci Policijske postaje Lenart v mesecu septembru nadzirajo prihod učencev v šolo in promet ob šoli, pripravijo predavanje za učence in starše 1. razreda in ob tednu varnosti v prometu s primerno akcijo osveščajo učence glede previdnosti in varstva v prometu. Vse aktivnosti od 1. do 5. razreda v zvezi s preventivo in vzgojo v prometu vodijo učiteljice, ki poučujejo v teh razredih.

V tem šolskem letu bomo posebno pozornost namenili seznanitvi učencev glede varnosti na kolesarski stezi. Pri šoli smo uredili tudi kolesarnico.

Učence v skladu z učnimi načrti posameznih predmetov, programov dela oddelčnih skupnosti in prometnega ter kolesarskega krožka usposabljamo za kar se da največje poznavanje prometno-varnostnih predpisov, spretnosti vožnje s kolesi in prometne kulture na prometnih površinah. Učenci 5. razreda opravljajo izpit za kolo.

© 2007-2024 OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol. Vse pravice pridržane. | 29. 3. 2024, 6:24 | Izjava o dostopnosti