SPIRIT Slovenija Mreža gozdnih vrtcev in šol Ekošola Turizmu pomaga lastna glava eduroam

šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | dosežki | knjižnica | šport | povezave | glasilo | video | Oblak 365

Katalog informacij javnega značaja
Vizija šole
Prednostne naloge
Posebnosti naše šole
Finančni pogoji
Svet staršev, svet zavoda
Skupnost učencev

Adobe Acrobat dokument Pravila šolskega reda
Adobe Acrobat dokument GDPR

Otroci s posebnimi potrebami

Finančni pogoji

Za realizacijo svojih programov pridobiva šola dohodke iz proračuna Republike Slovenije, sredstev ustanovitelja in prispevka staršev. Obvezni program, plače zaposlenih po sistematizaciji tega programa ter materialne stroške, prejema šola od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Občina Sv. Jurij v Slovenskih goricah kot ustanoviteljica naše šole pa plačuje nadstandardni program, investicijsko vzdrževanje, del materialnih stroškov, amortizacijo in prevoz učencev. Nekatere elemente iz LDN šole pa izvajamo s sredstvi, ki jih prispevajo starši, to so sredstva za izvajanje nekaterih ekskurzij, za izvedbo šole v naravi in dejavnosti ob pouku ter prispevek za prehrano.

Načrt investicijsko-vzdrževalnih del za šolsko leto 2021/2022

V okviru sredstev, s katerimi letno razpolagamo za investicijsko-vzdrževalna dela, se bomo v prihodnjem koledarskem letu lotili sanacije elektroinštalacij in varnostne razsvetljave, saj so vse elektroinštalacije v svojem prvotnem stanju in ob vseh dodatnih obremenitvah, ki so se nabrale tekom let in razvoja IKT tehnologije, nam povzročajo nemalo težav. Prav tako bi bilo potrebno nadaljevati s pleskanjem učilnic in kabinetov v starem delu šole v 1. nadstropju (kolikor nam bodo finančna sredstva to omogočala). Namreč v 1. nadstropju šole je nujno potrebno prenoviti kabinet ZGO/SLJ (razpoke v ometu) ter kabinet biologije in kemije, v katerem so neprimerne omare za shranjevanje nevarnih tekočin in aparatur za opravljanje eksperimentov pri naravoslovnih predmetih. Prav tako bi bilo potrebno posodobiti z ustreznimi mizami gospodinjsko učilnico.

Po temeljiti obnovi pa kliče tudi prostor z garderobami v pritličju stare šole ter kabinet za TIT/LUM, v katerem bi bilo potrebno ločiti strojni del od dela za shranjevanje, prav tako pa so v učilnici TIT/LUM neprimerne mize za pouk tehnike in likovne umetnosti.